« wstecz

Ważniejsze wydarzenia w roku 2012/2013

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013

Szkoła Równych Szans Programy Rozwojowe Szkół – IV edycja bis

0013.jpg

Z dniem 2 kwietnia 2012 roku Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej w partnerstwie z 8 gminami z województwa mazowieckiego rozpoczęła realizację projektu „Szkoła Równych Szans Programy Rozwojowe Szkół - IV edycja bis”. Projektem zostało objętych 19 szkół podstawowych i gimnazjalnych, które znajdują się na terenie partnerskich gmin.


więcej »

Zebranie z rodzicami. Wybory do Rady Rodziców

Zlot młodzieży w Serpelicach

0005.jpg

ZLOT MŁODZIEŻY POD HASŁEM „NIE BÓJ SIĘ, WIERZ TYLKO”

Tegoroczne spotkanie młodzieży w Serpelicach nad Bugiem przebiegło pod hasłem „NIE BÓJ SIĘ, WIERZ TYLKO”. Przed przybyciem na Kalwarię Podlaską grupa uczniów z naszej szkoły wysłuchała konferencji na temat wiary w kościele Katedralnym w Drohiczynie oraz obejrzała pantomimę zatytułowaną „Samotność”. Na szczycie Kalwarii Podlaskiej odbył się koncert modlitewno-ewangelizacyjny w wykonaniu Inicjatywy Ewangelizacyjnej Diecezji Drohiczyńskiej. Eucharystia odprawiona została pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce - Celestino Migliore. Serpelickie spotkanie młodzieży zakończyło się przejściem przez bramę pękniętego krzyża. Wszyscy uczestnicy Diecezjalnego Dnia Młodzieży otrzymali „Rybki Roku Wiary”.

Skolniak Nr 6/2012
ANETA BOLEWSKA

Szkolne zawody w biegach przełajowych. Eliminacje do mistrzostw powiatowych

IX Festyn Integracyjny „Pożegnanie Lata”

0008.jpg

„Swoje znamy i chwalimy, cudze poznajemy” – pod takim hasłem 23 września 2013 odbył się kolejny festyn środowiskowy organizowany przez Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej. Pogoda dopisała, chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło.

Zobacz:

Akcja „Sprzątanie świata 2012”

0020.jpg

„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich szacunek oznacza szanowanie duchowych sił przyrody i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. i my zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte – skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my – to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie. [www.naszaziemia.pl]

Przyjemne z pożytecznym – spotkanie integracyjne klas pierwszych

Najpierw praca w ramach akcji „Sprzątanie Świata 2012”, a później spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych Gimnazjum. Po uprzątnięciu rejonu zaplanowanego dla pierwszoklasistów, uczniowie ze swoimi wychowawcami spotkali się na boisku szkolnym. Część uczniów zajęła się przygotowaniami do grilowania, inni rozpoczęli gry i zabawy na „Orliku”. Kilkugodzinne zmagania sportowe i kulinarne zakończyły się pełnym sukcesem.

Pięcioro w finale

25 WRZEŚNIA ODBYŁY SIĘ SZKOLNE ELIMINACJE DO KONKURSU BRD.

Ze szkoły podstawowej i gimnazjum zakwalifikowało się w sumie 13 osób, które 4 października reprezentowały naszą szkołę na konkursie powiatowym w Zespole Szkół w Bielanach Jarosławach. Po teście eliminacyjnym uczniowie mogli zobaczyć popisy policyjnego psa Barego. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że 5 osób z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału. Byli to: Klaudia Płachetko, Daria Zawadzka, Mateusz Klimczuk, Piotr Krasnodębski i Szymon Kołos. Niestety, nikomu nie udało się zająć miejsca na podium.

Skolniak Nr 7/2012
CEZARY KRYSZCZUK

Szkolne eliminacje konkursu „Bezpieczna droga do szkoły 2012”

Apel pod hasłem „Bądź bezpieczny – noś odblaski”

Ogłoszenie – Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej poszukuje wykonawców prac

Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej poszukuje wykonawcy następujących prac:

 1. Zabudowa drzwiami przesuwnymi 2 pomieszczeń.
  • Powierzchnia zabudowy 2 x 18 m2.
  • Wewnątrz 2 wieszaki o długości ok. 1,50 m, udźwig min. 80 kg oraz półki o udźwigu min 70 kg/mb.
  • Drzwi przesuwne wiszące (górne rolki nośne). Drzwi zamykane.
  • Prawy bok również do zabudowania. Zabudowa zgodnie z zamieszczonym schematem.

więcej »

Powiatowe biegi przełajowe

2 października w Sterdyni odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Wzięło w nich udział 18 uczniów z naszej szkoły, z czego 4 awansowało do biegów regionalnych. Jako jedyna na podium stanęła Nasiłowska Sylwia, zdobywając srebrny medal. Kilka dni później, 10 października, w Siedlcach odbyły się regionalne biegi przełajowe. Wzięło w nich udział 4 uczniów naszego gimnazjum pod opieką pana Władysława Tomczaka. Niestety żaden z nich nie zdobył medalu.

Piotr Jadczuk

Va na biwaku

CHCĄC CIESZYĆ SIĘ OSTATNIMI PODMUCHAMI CIEPŁA, KLASA 5A DNIA 4 PAŹDZIERNIKA WYRUSZYŁA NA BIWAK DO BROKU.

Pierwszego dnia pełni entuzjazmu zwiedziliśmy kościół gotycko-renesansowy, okolice Broku i ratusz. Wieczorem odbyło się ognisko i dyskoteka. Drugiego dnia zwiedziliśmy obóz zagłady w Treblince. Biwak był okazją do wspólnej zabawy i nabrania sił do nauki :-)

Opiekunami wyjazdu byli: p. Katarzyna Bartosiak, p. Urszula Wałachowska i ks. Sylwester Falkowski.

Skolniak Nr 7/2012
ANGELIKA BUJALSKA

Dzień otwarty dla rodziców

Dzień Edukacji Narodowej

0006.jpg

W PODZIĘKOWANIU ZA PRACĘ NAUCZYCIELI

12 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji narodowej. Wzięły w nim udział władze gminy, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz emerytowani nauczyciele. Na apelu uczniowie, przygotowani przez panią Bożenę Adamczuk, Renatę Tomczuk i Teresę Błońską, zaprezentowali przedstawienie, na którym można było zobaczyć m. in. jak trudna jest praca nauczycieli. Podczas uroczystości wystąpił chór szkoły podstawowej przygotowany przez panią Annę Zielińską oraz chór szkoły gimnazjalnej przygotowany przez panią Katarzynę Bartosiak. Uczniowie klas III SP przepięknie zatańczyli „Krakowiaka”, a uczennica klasy Ic gimnazjum Katarzyna Kondracka w iście aktorskim stylu wyrecytowała wiersz o „Uczniu idealnym”.

Skolniak Nr 7/2012
FOTO:SB/NATALIA ABRAMCZUK

Początek ewaluacji zewnętrznej w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum

XII Dzień Papieski w Jabłonnie Lackiej

0007.jpg

„Jan Paweł II – papież rodziny” – pod takim hasłem 14 października na terenie naszej gminy odbyły się uroczystości związane z XII Dniem Papieskim. Uczniowie z terenu całej gminy pod opieką nauczycieli przygotowali na tę okazję montaż słowno-muzyczny, który zaprezentowany został przed Mszą Świętą. Po eucharystii został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Łącznie wpłynęło na niego 47 prac. Nagrodzone dzieła zostały wyeksponowane w kościele. Przez cały dzień uczniowie zbierali pieniądze na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórka pieniędzy została przeprowadzona nie tylko w Jabłonnie Lackiej, ale także w Krzemieniu. Pieniądze przeznaczone będą na stypendia dla zdolnej lecz biednej młodzieży.

Organizatorami tegorocznego Dnia Papieskiego byli: ksiądz Sylwester Falkowski, p. Urszula Wałachowska, p. Elwira Kudaszewicz oraz p. Agnieszka Ratyńska. Oprawę muzyczną Mszy Świętej przygotowała p. Katarzyna Bartosiak.

Skolniak Nr 7/2012
FOTO:P.AR/JOANNA DENIZIAK

Konkurs Matematyczny

0011.jpg

MATEMATYKA NIE TAKA STRASZNA

24 pażdziernika odbył się szkolny etap Konkursu Matematycznego dla szkoły podstawowej organizowanego przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas szóstych oraz 6 uczniów z klasy piątej. Aby przejść do kolejnego etapu – wojewódzkiego, trzeba uzyskać min. 80% liczby punktów możliwych do zdobycia. NIestety żadnemu z uczestników się to nie udało. Miejmy nadzieję, że w następnym roku będzie lepiej.

FOTO:AKK/P.RENATA TOMCZUK

Ślubowanie w Gimnazjum

0012.jpg

Na uroczystym apelu, w obecności Dyrekcji, nauczycieli oraz wszystkich uczniów Zespołu Szkół, uczniowie pierwszych klas Gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Najbliższe 3 lata przyniosą odpowiedź, czy dzisiejsze zobowiązania znajdą odbicie w rzeczywistości. Życzymy pierwszoklasistom wielu sukcesów.

Ślubowanie w Szkole Podstawowej

0017.jpg

Dzień równie ważny, jak pierwszy dzień pobytu w szkole. Otoczenie już nie tak obce, wokół znajome i przyjazne twarze, ale mimo wszystko emocji nie da się ukryć. Oczekiwanie... zdenerwowanie.... chyba trema... przedstawienie... i w końcu ślubowanie... Jeszcze tylko dyplomy, pamiątkowe zdjęcia i już można odetchnąć.

Rozdanie nagród w konkursie Halloween

Jaki wybrać zawód?

8 listopada w naszej szkole gościli pracownicy Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Prowadzili oni zajęcia zawodoznawcze pod hasłem: „Kim jestem – kim będę”. Uczestniczyły w nich klasy III gimnazjum. Celem spotkania było przygotowanie ucznia do rozsądnego wyboru szkoły średniej. Podczas zajęć dzieci zastanawiały się, co lubią robić, co potrafią, a także nauka jakich przedmiotów przychodzi im z łatwością. A wszystko po to, aby wybrana przez ucznia szkoła była dostosowana do jego możliwości i zainteresowań.

Skolniak Nr 8/2012
JOANNA WASILEWSKA

Zapytanie ofertowe na zakup miału węglowego

więcej »

XX Noc Poetów

GMINNY OŚRODEK KULTURY 9 LISTOPADA ZORGANIZOWAŁ „XX NOC POETÓW”.

Pierwsze miejsce w kategorii „szkoła podstawowa” zajęła nasza szkolna koleżanka Aleksandra Borys. W gimnazjum I miejsce zajęła Daria Zawadzka, II Karolina Kozłowska, a III Joanna Deniziak. Nagrody laureatom wręczyli Wójt Gminy p. Wiesław Michalczuk i Przewodniczący Rady Gminy p. Stanisław Strzała.

Podczas Nocy Poetów pani Barbara Gizińska złożyła podziękowania wszystkim osobom które włożyły duży wkład pracy w przygotowanie imprezy. Następnie wszystkich zebranych z własnymi utworami zapoznała p. Dominika Barabas – laureatka wielu ogólnopolskich konkursów piosenki artystycznej i autorskiej.

Skolniak Nr 8/2012
JOANNA DENIZIAK

Święto Niepodległości

0018.jpg

94. rocznicę odzyskania niepodległości społeczność szkolna uczciła uroczystym apelem. Odświętne stroje, poezja i pieśni patriotyczne budowały nastrój spotkania. Można mieć nadzieję, że wielu uczniów pogłębiło również swoją wiedzę o dziejach ojczystych.

Dzień otwarty dla rodziców

Konkurs logopedyczny

0015.jpg

15 listopada odbył się konkurs „Łamigłówki Mądrej Sówki” przeznaczony dla dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej biorących udział w zajęciach logopedycznych. Rywalizowały ze sobą zespoły klas Ia, Ib i IIa. W trakcie imprezy rozstrzygnięto także konkurs „Logo – cel” oraz konkurs plastyczny „Moja głoska”. Uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze.

Zebranie ogólne i zebrania klasowe z rodzicami

Zabawa andrzejkowa

0014.jpg

24 listopada odbyła się zabawa andrzjekowa zorganizowana przez samorządy SP i Gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli opiekujących się samorządami. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnych zabawach, konkursach i wróżbach andrzejkowych, które były nie tylko ciekawym uzupełnieniem dyskoteki, ale dla wielu osób także źródłem silnych emocji.

Konkurs

0016.jpg

„Czy znasz język ojczysty, czy jesteś szybki i zwinny?” to konkurs przygotowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum dla drużyn klasowych, konkurs sprawdzający nie tylko sprawność fizyczną, ale i wiedzę. Konkurencje dostarczyły zarówno dobrej zabawy, jak i rozbudziły ducha rywalizacji. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła klasa IIb, drugie Ic i trzecie IIIc.

Wyróżnienia dla Amelki i Julki

0003.jpg

CZŁONKOWIE SKO WZIĘLI UDZIAŁ W KONKURSIE PLASTYCZNYM „DZIŚ OSZCZĘDZAM W SKO JUTRO W BANKU SPÓŁDZIELCZYM”.

Konkurs plastyczny zorganizowany został przez Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim. Miał na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie form oszczędzania oraz zaprzyjaźnienia i pogłębienia więzi uczniów z bankiem. W konkursie wzięło udział 16 szkół, w których działa Szkolna Kasa Oszczędności pod patronatem Banku Spółdzielczego. Szkoły biorące udział w konkursie przekazały do siedziby organizatora 161 prac konkursowych, spośród których zostali wyłonieni laureaci oraz wyróżnieni w konkursie.

 

więcej »

Mikołajki

Mikołajki

Dla każdego coś słodkiego...

Dzień otwarty dla rodziców

IX Jarmark Bożonarodzeniowy

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej serdecznie zapraszają na IX Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 21 grudnia 2012...

więcej »

Egzaminy próbne za nimi

PO RAZ DRUGI UCZNIOWIE KLAS TRZECICH MOGLI SPRAWDZIĆ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI NA EGZAMINIE PRÓBNYM OPRACOWANYM PRZEZ WYDAWNICTWO OPERON.

Został on przeprowadzony w dniach 11, 12, 13 grudnia. Egzamin odbywał się na takich samych zasadach jak wcześniejszy. Pierwszego dnia uczniowie zmagali się z językiem polskim, historią oraz WOS-em. Musieli napisać rozprawkę na temat patriotyzmu. Podczas części historycznej przydatna była wiedza zarówno ze starożytności jak i czasów nowożytnych. Następny dzień poświęcony był przedmiotom ścisłym. Zdaniem uczniów był on nieco łatwiejszy niż poprzedni. Ostatniego dnia gimnazjaliści musieli skupić się na językach obcych. Naszych trzecioklasistów czeka jeszcze kilka takich egzaminów diagnostycznych, aby wiedzieli nad czym muszą jeszcze popracować.

Skolniak 1/2013
JOANNA WASILEWSKA

Spotkanie z baśnią

0001.jpg

W GRUDNIU DZIECI Z KLASY PIERWSZEJ UCZESTNICZYŁY W „SPOTKANIU Z BAŚNIĄ” PRZYGOTOWANYM PRZEZ SZKOLNĄ BIBLIOTEKARKĘ, PANIĄ ELŻBIETĘ MIŁOBĘDZKĄ.

W trakcie spotkania uczniowie słuchali baśni braci Grimm pt. „Złota gęś”. Czytały ją uczennice klasy IC gimnazjum: Joanna Deniziak i Katarzyna Kondracka. Czytaniu baśni towarzyszyły konkursy i zabawy. Następnym punktem były baśniowe przebrania. Sądząc z zainteresowania malującego się na twarzach dzieci, spotkanie można uznać za bardzo udane.Skolniak 1/2013
E. MIŁOBĘDZKA

Raport z ewaluacji problemowej

Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w szkole (lub placówce) przez wizytatorów do spraw ewaluacji. Raport z ewaluacji problemowej dotyczy jednego z przedstawionych poniżej obszarów.

Ewaluacja polega na zbieraniu i analizowaniu informacji:

 • o efektach działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły lub placówki (na podstawie danych informujących o wynikach pracy szkoły (lub placówki) odzwierciedlonych w umiejętnościach, zachowaniach, postawach, działaniach uczniów i w osiąganych przez nich rezultatach na różnego rodzaju testach, egzaminach),
 • o procesach zachodzących w szkole lub placówce (na podstawie danych, które informują o procesach i działaniach zachodzących i podejmowanych w szkole (lub placówce), a decydujących o sposobie funkcjonowania, charakterze szkoły (lub placówki) i przede wszystkim prowadzących do pożądanych efektów),
 • o funkcjonowaniu szkoły lub placówki w środowisku lokalnym, w szczególności w zakresie współpracy z rodzicami uczniów (na podstawie danych informujących o sposobie współpracy ze środowiskiem i funkcjonowaniu w środowisku oraz wykorzystaniu tych zasobów w procesie nauczania i uczenia się),
 • o zarządzaniu szkołą lub placówką (na podstawie danych informujących o sposobach zarządzania decydujących o jakości działań podejmowanych w szkole lub placówce).

Ewaluacja ma na celu zebranie informacji i ustalenie poziomu spełniania przez szkołę lub placówkę wymagań zawartych w załączniku do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 października 2009 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego.

Czytaj:

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

19 grudnia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na kartkę bożonarodzeniową zorganizowanego przez samorządy uczniowskie Szkoły i Podstawowej i Gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni, a ich prace wysłano do władz gminy i instytucji współpracujących ze szkołą.

Świąteczna zbiórka

0002.jpg

UCZNIOWIE ZE SZKOLNEGO KOŁA „CARITAS” PRZEPROWADZILI AKCJE ZBIÓRKI PRODUKTÓW SPOŻYWCZYCH DLA RODZIN ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI.

Akcje przeprowadzono w dniach: 16–21 grudnia 2012 roku w „Delikatesach Centrum” i Kościele Parafialnym. Zebrano bardzo dużo produktów, z których przygotowano paczki dla ośmiu rodzin. Bardzo dziękujemy Pani Prezes „Delikatesów” za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki oraz wszystkim, którzy wsparli potrzebujących.


Skolniak 1/2013
URSZULA WAŁACHOWSKA

IX Jarmark Bożonarodzeniowy

0004.jpg

Na IX Jarmarku Bożonarodzeniowym wystawiono prace plastyczne uczniów, m.in. kartki świąteczne, stroiki na stół wigilijny, chatki z piernika, zabawki z filcu oraz różne dekoracje na choinkę. Można było także obejrzeć przedstawienie jasełkowe i uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Ogłoszono wyniki konkursów świątecznych. Jarmark zakończył II Przegląd Gry na Ligawkach, w którym wystąpili podtrzymujący tę tradycję mieszkańcy naszej gminy.

Koncert – ciekawe spotkanie z panem R. Brochockim

0010.jpg

8 STYCZNIA ODBYŁO SIĘ CIEKAWE I BARDZO WESOŁE SPOTKANIE Z MUZYKIEM PANEM ROMANEM BROCHOCKIM.

Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję udać się w muzyczną podróż „po roku szkolnym”. Pan Roman wystąpił z własnym repertuarem, jest autorem słów, muzyki i wierszy, jakich mogliśmy wysłuchać. Zagrał też m.in. na bałałajce i trąbce. Piosenki przeplatane były ciekawymi opowieściami z lat szkolnych pana Romana.

W czasie koncertu okazało się, że nasz gość jest absolwentem szkoły podstawowej w ...

więcej »

XXI Finał WOŚP w Jabłonnie Lackiej

0009.jpg

W TEGOROCZNYM XXI FINALE WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY WOLONTARIUSZE ZE SZTABU POWOŁANEGO PRZY NASZEJ SZKOLE ZEBRALI PRAWIE 6 TYSIĘCY.

W tym roku orkiestra grała dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

13 stycznia, w mroźny i śnieżny dzień, uczniowie z naszej szkoły kwestowali nie tylko w Jabłonnie Lackiej, ale także w Gródku oraz Wirowie. Do naszego sztabu dołączyli też wolontariusze Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Czekanowie, Zespołu Szkół w Dzierzbach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazowie. W ramach WOŚP-u poza kwestą, sztab przygotował też turniej tenisa stołowego, który odbył się na sali Zespołu Szkół w Jabłonnie Lackiej. W remizie OSP odbyły się występy jabłońskich przedszkolaków oraz przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów pod opieką pań: Urszuli Wałachowskiej i Anny Zielińskiej. Wszyscy obejrzeć mogli tańce w wykonaniu naszych uczennic.

więcej »

Zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej

Zabawa choinkowa w Gimnazjum

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Zimowisko „Ferie zimowe 2013” – program

Harmonogram zimowiska

Dzień pierwszy (04.02.2013, Pn)

Temat dnia: Bezpieczne ferie.

 • Zajęcia sportowe.
 • Zajęcia muzyczne i plastyczne.
 • Zajęcia w pracowni komputerowej (wykonanie prac na temat „Formy spędzania czasu wolnego”).
 • Spotkanie z policjantem (pogadanka na temat bezpieczeństwa).

więcej »

Zielona Szkoła 2013

czarownica-93.gif

W tym roku chcielibyśmy zaproponować zwiedzenie kolejnego regionu Polski – Gór Świętokrzyskich.

Wyjazd trwałby 6 dni, od poniedziałku do soboty. Starsza grupa 13-18 maja, młodsza 20-25 maja. Zakwaterowanie w komfortowym ośrodku Marcoterm w gminie Pacanów www.osrodek.marcoterm.pl.

W ramach wyjazdu planujemy:

 • zwiedzanie zamku w Chęcinach i jaskini Raj,
 • zwiedzanie Muzeum Koziołka Matołka,
 • zwiedzanie Muzeum Drogownictwa w Szczucinie,
 • wejście na najwyższe wzniesienie gór Świętokrzyskich – Łysicę,

więcej »

Kiermasz kartek walentynkowych

12 LUTEGO ODBĘDZIE SIĘ KIERMASZ KARTEK WALENTYNKOWYCH ORGANIZOWANY PRZEZ NASZĄ REDAKCJĘ.

Kartki przygotowane zostały przez dzieci z koła plastycznego JAKMAK oraz uczennice korzystające z zajęć „Artystyczne wariacje” w ramach projektu „Szkoła Równych Szans”. Przy kartkach Samorząd Uczniowski wystawi skrzynkę, do której będzie można wrzucać Walentynki.

REDAKCJA SKOLNIAKA

Ferie na nartach

0022.jpg

Grupa piętnastu uczennic Gimnazjum w Jabłonnie Lackiej pierwszy tydzień ferii zimowych spędziła w górach. Na stokach Murzasichla miały okazję nauczyć się jazdy na nartach. Wyjazd grupy był elementem realizowanego przez Zespół Szkół w Jabłonnie Lackiej projektu Szkoła Równych Szans IV. Jego uczestniczki to dziewczęta ze szkolnego zespołu tanecznego Fart.

więcej »

Zimowisko 2013

0021.jpg

W dniach 04.02.2013 r. – 08.02.2013 r. w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach zimowiska. Zajęcia trwały od godz. 10.00 do godz. 14.00, uczestniczyło w nich 65 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

W czasie trwania zimowiska dzieci aktywnie spędzały czas, biorąc udział w różnorodnych zajęciach sportowych, plastycznych, muzycznych, kulinarnych. Mogły podziwiać umiejętności psa policyjnego, zapoznać się z wyposażeniem i ekwipunkiem strażaków i policjantów. Młodzież gimnazjalna poznała zagrożenia jakie mogą płynąć z Internetu i uzyskała informacje dotyczące następstw czynów karalnych popełnianych przez nieletnich.

więcej »

Szkolne Walentynki

Zebrania klasowe z rodzicami

Informacja o wynikach w nauce i zachowaniu osiągniętych przez uczniów w pierwszym semestrze.

Z twórczości uczniów – galeria rysunków Darii

0024.jpg

Jest uczennicą drugiej klasy Gimnazjum. Ma wiele zainteresowań, a wśród nich rysowanie. Tworzy na papierze oraz w aplikacjach komputerowych.

więcej »

X Jarmark Wielkanocny

Jarmark 2013

Serdecznie zapraszamy na X Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się...

więcej »

Skolniak, 3/2013

Już po raz 12 nasza redakcja została LAUREATEM konkursu OGÓLNOPOLSKIEGO „Junior w druku”. Jest nam bardzo miło, że naszą pracę doceniło jury złożone z profesjonalistów: dziennikarzy z tygodników wydawanych w całej Polsce. Dzięki temu trafi w Wasze ręce 250 bezpłatnych egzemplarzy gazetki, w której znajdziecie relację z zabaw choinkowych, zimowiska oraz Białej Szkoły.

Tam też znajdziecie informację o zwycięzcach konkursu obcojęzycznego (mamy kilku laureatów!!!).

więcej »

Sprawdzian szóstoklasistów

Uczniowie klas szóstych są już po sprawdzianie. Odpowiedzi do niektórych zadań poznali zapewne z Internetu, ale na ostateczne wyniki muszą poczekać do czerwca.

Wycieczka gimnazjalistów do Warszawy

W Muzeum Narodowym

10 kwietnia grupa uczniów gimnazjum była na wycieczce w Warszawie. Pobyt w stolicy rozpoczęły lekcje w Muzeum Narodowym. Uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w lekcjach „Świat mitów” i „Słownik sztuki dla średniozaawansowanych”. Obydwie grupy zobaczyły także jeden z najbardziej znanych polskich obrazów, dzieło Jana Matejki — „Bitwę pod Grunwaldem”. Dla większości uczniów był to pierwszy pobyt w Muzeum Narodowym. Następnie wycieczka udała się do Cinema City w centrum handlowym Arkadia. Tutaj, po zjedzeniu obiadu i krótkim odpoczynku, uczniowie obejrzeli film „Syberiada polska” ukazujący losy Polaków wywiezionych na Syberię w czasie II wojny światowej.

Opiekunami na wycieczce byli D. Moczulska, A. Bobrowska i D. Staniszewski.

Zebrania klasowe z rodzicami

16 kwietnia (wtorek) odbędą się zebrania klasowe z rodzicami. Początek o godzinie 15:20. Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów.

Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

18 kwietnia 2013 w GOKiS w Sterdyni odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Do rywalizacji zgłosiło się 14 solistów i zespołów, w tym zespół z naszej placówki, prowadzony przez panią A. Zielińską. Występ naszych uczniów zdobył uznanie jury i przyniósł zespołowi II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!

Egzaminy gimnazjalne

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, potrwają do 25 kwietnia.

Jednocześnie informujemy, że dni egzaminów (23-25 kwietnia) są wolne od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II Gimnazjum, a 25 kwietnia (czwartek) jest dniem wolnym także dla uczniów SP.

I miejsce w regionie dla opiekunów ptaków

Sukces 'Zimorodka'

DUŻYM SUKCESEM ZAKOŃCZYŁA SIĘ DLA KLUBU PRZYJACIÓŁ PTAKÓW ZIMORODEK AKCJA DOKARMIANIA PTAKÓW.

Dzieci za swoją pracę otrzymały I miejsce w regionalnym konkursie organizowanym przez Tygodnik Siedlecki.

25 kwietnia reprezentacja szkoły: Natalia Stolarczuk, Karolina i Natalia Romańczuk podczas uroczystej gali odebrały nagrodę: album o płazach oraz aparat cyfrowy, który bardzo przyda się młodym miłośnikom przyrody do uwieczniania na zdjęciu gości w ptasiej stołówce podczas najbliższej zimy. Warto przypomnieć, że dzieci przez 5 miesięcy systematycznie dokarmiały ptaki i brały udział w licznych konkursach, poznając zwyczaje ptasich przyjaciół.

Zimorodkami opiekują sie panie: Teresa Błońska i Anna Kożuchowska-Kurylak.

NOT: KINGA BŁOŃSKA

Majowe święta

Zbliża się majowy długi weekend. 1 i 3 maja są dniami ustawowo wolnymi od pracy, a 2 maja dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zanim udamy się na kilkudniowy odpoczynek, 30 kwietnia uczcimy uroczystym apelem Święto Konstytucji 3 Maja.

Dzień Talentów

Dzień Talentów 2013

„TALENT ZE WSZYSTKIEGO MOŻE UCZYNIĆ RZECZ PIĘKNĄ” – POWIEDZIAŁ KIEDYŚ MIKOŁAJ GOGOL. I WŁAŚNIE SWÓJ TALENT POKAZALI PRZEDSTAWICIELE NASZEJ SZKOŁY PODCZAS IV SOKOŁOWSKIEGO DNIA TALENTÓW. ODBYŁ SIĘ ON 7 MAJA W SOKOŁOWSKIM OŚRODKU KULTURY.

W 4 kategoriach: taniec, śpiew, recytacja i gra na instrumencie w szranki stanęło ponad 61 prezentacji artystycznych, a łącznie 210 wykonawców. Prym wiódł śpiew, który zajmował ponad połowę występów. Nasza szkoła reprezentowana była przez zespół wokalny ANDANTE pani Anny Zielińskiej, zespół taneczny FART pani Marzeny Toczyskiej oraz solistów indywidualnych śpiewających piosenki w języku angielskim przygotowanych przez panie: Elwirę Kudaszewicz i Ewę Anetę Litwiniak. Jury przyznało wysokie II miejsce zespołowi ANDANTE, który wystąpił m.in. z piosenką „10 w skali Beauforta”.

FOTO:ARCHIWUM SOK
NOT:DARIA ZAWADZKA

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

9 maja 2013 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie Lackiej odbyły się Eliminacje gminne XXX Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Z naszej szkoły do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Wiktoria Rucińska i Julia Kalisiak w kategorii klas I-III oraz Cezary Moczulski w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy i życzymy sukcesów w konkursie powiatowym.

Konkurs logopedyczny

Konkurs logopedyczny

„Mówię coraz ładniej” to tytuł VI recytatorskiego konkursu logopedycznego, który odbył się 9 maja 2013 w Zespole Szkół w Jabłonnie Lackiej. Konkurs przygotowała Anna Kożuchowska–Kurylak. Uczestnikami konkursu było 26 uczniów klas I-III korzystających z pomocy szkolnego logopedy. Dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Jury oceniało zarówno interpretację wiersza, jak i poprawność artykulacji. W trakcie konkursu można było także podziwiać występy zespołu Andante pod kierunkiem Anny Zielińskiej.

Więcej w majowym numerze Skolniaka.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej zakończone sukcesem

Medaliści

13 i 14 maja w Kosowie Lackim odbywały się Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Nasza szkoła występ na zawodach zakończyła z dużym sukcesem medalowym. W kategorii klas I-III gimnazjum Nikodem Zdunek w pchnięciw kulą zajął II miejsce, Sylwia Nasiłowska w biegu na 600 m – III miejsce, Natalia Borys w skoku w dal - I miejsce. Sztafeta chłopców 4 x 100 m. (Nikodem Zdunek, Szymon Kołos, Kamil Moczulski, Wiktor Przesmycki) – II miejsce.

Także uczniowie klas III gimanzjum przywieźli kilka medali: Iza Borys w skoku w dal wywalczyła II miejsce, Adrian Jastrzębski w biegu na 100 m zajął II miejsce, Mateusz Zalewski w bieg na 1,5 km – II miejsce, Emil Czarnocki w bieg na 100 m – I miejsce, a sztafeta chłopców 4 x 100 m (Adrian Jastrzębski, Emil Czarnocki, Michał Stankiewicz, Marcin Sankowski) – II miejsce. GRATULUJEMY!

Joanna Wasilewska

Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało

Dzień Dziecka

Każdy człowiek poszukuje szczęścia i często je znajduje, ale na swój sposób. Mając na względzie dobro i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, zorganizowaliśmy 2 czerwca festyn sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka.

To już drugi rok kiedy patronuje nam Stowarzyszenie PARAFIADA.

Różne są formy miłego spędzania czasu. Jedną z nich jest ruch. Dlatego też przesłanie jakie niesie ze sobą Stowarzyszenie Parafiada z hasłem przewodnim: „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało”, bardzo trafnie wpisało się w obchody Dnia Dziecka w naszej parafii. Na festynie mogliśmy gościć szczególnie przedstawicieli szkół z Jabłonny Lackiej, Czekanowa, Dzierzb oraz ich rodziców i nauczycieli.

[...]

Więcej w czerwcowym numerze Skolniaka.

Ks. Sylwester Falkowski

Konkurs recytatorski „Poezja Juliana Tuwima”

Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski, przygotowany przez panią Elżbietę Miłobędzką, był jednym z elementów obchodów Roku Juliana Tuwima. Recytacje oceniało jury w składzie K. Kotowicz, K. Bartosiak i R. Kryszczuk. Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych przedstawiają się następująco:

 • Klasy I-II SP
  • I miejsce - Oliwia Rączka („Spóźniony słowik”)
  • II miejsce - Wiktoria Rucińska („Zosia Samosia”)
  • III miejsce - Maja Mięsak („Słoń Trąbalski”)
 • Klasy IV-VI SP
  • I miejsce - Angelika Bujalska („Dwa wiatry”)
  • II miejsce - Kamila Bolewska („Okulary”)
  • III miejsce - Aleksandra Borys („Ciemna noc”)
 • Gimnazjum
  • I miejsce - Katarzyna Kondracka („Ach, tworzyć, tworzyć”)
  • II miejsce - Gabriela Nowak („Głupi Gabryś”)
  • III miejsce - Daria Zawadzka („Rycerz Krzykalski”)

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym

Konkurs BRD

17 czerwca odbył się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym dla uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej.

Uczniowie musieli m.in. rozwiązać krzyżówkę, wskazać niewłaściwe zachowania dzieci na drodze. Jednym z zadań było też ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

W czasie konkursu wszyscy obejrzeli filmy o tematyce BRD.

 

FOTO:ARCHIWUM SZKOŁY/KAMILA BOLEWSKA

Skolniak, czerwiec 2013

To już ostatni numer gazetki Skolni@k w tym roku szkolnym. Dla naszej redakcji był to bardzo pracowity czas. Złożyliśmy kilka numerów gazetki w tym trzy na makietach profesjonalnych gazet. Zostały one laureatkami konkursu ogólnopolskiego „JUNIOR W DRUKU”. Zostaliśmy też laureatem konkursu regionalnego „Redaktor - Uczeń”. Dla nas więc te 10 miesięcy było nie tylko pracowitym, ale pełnym sukcesów czasem.

więcej »

 
do góry
« wstecz