« wstecz

Nr 9/2011 – listopad

logo_small3.gif
ok1111.jpg
UWAGA!
W Internecie zamieszczamy tylko niektóre artykuły. O wiele więcej znajdziesz w wydaniu papierowym.
logo_small3b.gif

OD REDAKCJI

Na dobry początek

Drodzy czytelnicy!

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym mamy już na swoim koncie dwa sukcesy! Po raz 4 zostaliśmy Laureatem konkursu "Junior w druku" - tytuł ten przyznało nam jury składające się z dziennikarzy pracujących w ogólnopolskich gazetach. Zajęliśmy też III miejsce w konkursie "Las wokół mnie".

Dość jednak o nas :-) Oddajemy w Wasze ręce bardzo ciekawy numer listopadowego Skolni@ka. A w nim: wiele o projekcie "Szkoła równych szans", do którego przystąpiło ponad 270 uczniów z całej szkoły. Obejrzyjcie foto relację z zajęć i pierwszej z wielu bezpłatnych wycieczek.

Nie pomińcie konkursu fotograficznego: trzeba odgadnąć, który nauczyciel jest na zdjęciu z lat dzieciństwa.

Nie zapomnieliśmy o stronach z plusami, które bardzo przypadły do gustu wielu czytelnikom.

W tym numerze uczniowie klasy pierwszej opowiadają o przyjaźni - koniecznie przeczytajcie, co mają na ten temat do powiedzenia.

Zachęcamy do lektury naszej szkolnej gazetki.

PAMIĘTAJCIE:
SKOLNI@K JEST DLA WAS I O WAS.

 

@ OKIEM DYREKTORA...

Witam serdecznie

Miło mi poinformować, że otrzymaliśmy właśnie informację, iż nasza szkoła zakwalifikowana została do IV edycji projektu "SZKOŁA RÓWNYCH SZANS". Na uczniów czeka wiele interesujących zajęć i wyjazdów. Planowane są warsztaty plastyczno-muzyczne "ARTYSTYCZNE WARIACJE", zajęcia pt. "NASZA PRZYGODA Z REGIONALIZMEM" zakończone 5 wycieczkami w tym jedną pięciodniową do Zakopanego. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zajęciach "CZTERY PORY ROKU W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ" połączonych z 5 wycieczkami. Dla starszych przygotowane będą zajęcia z j. angielskiego z tygodniowym obozem językowym oraz zajęcia z matematyki i informatyki, w ramach których uczniowie pojadą do CENTRUM NAUKI "KOPERNIK". Dużą atrakcją, obok obozu językowego, będą "BIAŁA SZKOŁA" I "ZIELONA SZKOŁA".

Cieszy mnie, że tak wielu nauczycieli z własnej inicjatywy napisało programy do zajęć w ramach iii i iv edycji projektu "SZKOŁA RÓWNYCH SZANS". Świadczy to o ich dużym zaangażowaniu i chęci pracy z uczniami poza zajęciami lekcyjnymi. O szczegółach przeczytać będziecie mogli w następnych numerach Skolni@ka.

Serdecznie zapraszam już dziś na Jarmark Bożonarodzeniowy. Odbędzie się on 22 grudnia w naszej szkole. Stoiska zwiedzać będzie można już od godziny 10.00. Chętni będą mogli ozdabiać pierniki, brać udział w licznych konkursach organizowanych przez panie: A. deniziak I H. Żero. Około 11.35 rozpocznie się część oficjalna. Z jasełkami wystąpią uczniowie pod opieką pań: R. Lalak I R. Kryszczuk, zespół wokalny "Andante" p. A. Zielińskiej zaśpiewa kolędy i pastorałki, zatańczy też grupa taneczna "Fart" p. M. Toczyskiej. Rodziców i uczniów zachęcam do wzięcia udziału w konkursie na potrawę wigilijną przygotowanym przez panie: U. Wałachowską, E. Kudaszewicz i A. Ratyńską. Podczas Jarmarku będzie można kupić piękne ozdoby świąteczne. Nad stoiskami czuwać będą uczniowie pod opieką pań: E. Litwiniak i E.A. Litwiniak. W tym roku odbędzie się też przegląd gry na ligawkach w wykonaniu uczniów naszej szkoły i mieszkańców gminy. Koordynatorem Jarmarku będzie p. A. Kożuchowska-Kurylak.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam

K. KOTOWICZ

@ Z życia szkoły...

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZAKÓW

Pierwszaki są już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły!

1111-01.jpg

W ślubowaniu wzięło udział 16 pierwszoklasistów. Wśród nich znalazły się też trzy sześciolatki, które "zawitały" w naszej szkole nieco wcześniej.

Oprócz uczniów klasy pierwszej, część artystyczną przygotowały uczennice z klasy IVa. Dzieci, zanim zostały uroczyście mianowane na uczniów, musiały wykonać kilka zadań, które miały sprawdzić ich wiedzę i umiejętności. Mimo stresu i nerwów towarzyszących im podczas wykonywania zadań, udało się dojść do finału uroczystości.

Ślubowanie było jednym z najważniejszych momentów dla naszych pierwszaków, dlatego też w czasie jego trwania zachowywali się bardzo grzecznie i kulturalnie. Dzieci zostały pasowane na uczniów przez pana dyrektora. Otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uczniów do ślubowania przygotowała wychowawczyni pani Teresa Błońska.

FOTO: AK/K.BŁOŃSKA

@ Z życia szkoły...

ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ SÓWKI ROZWIĄZANE

Po raz kolejny uczniowie korzystający z zajęć terapii logopedycznej mogli wziąć udział w konkursie "ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ SÓWKI".

1111-02.jpg

Konkurs odbył się 18 listopada, a przygotowała go pani ANNA KOŻUCHOWSKA-KURYLAK, logopeda szkolny.

Reprezentacje klas I-III musiały zmierzyć się z kilkoma zadaniami, m.in. dzieci musiały powtórzyć po logopedzie wyrazy z głoskami utrwalanymi podczas zajęć, rozwiązać zagadki, wyłowić przy pomocy wędki zwierzaki z głoskami: [sz, ż, cz, s, z i r].

Po zliczeniu punktów - sówek, które otrzymywały dzieci za dobrze wykonane zadania - okazało się, że I miejsce przypadło klasom IIb i IIIa. II miejsce zajęły klasy: Ia, IIa i IIIb.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

FOTO/NOT: K.BŁOŃSKA

@ Uśmiechnij się ...

HUMOR SZKOLNY

Jasiu szepcze tacie na ucho:

- Jak dasz mi dziesięć złotych, to powiem Ci, co mówi mamie pan listonosz, jak jesteś w pracy.

Ojciec wyjmuje 10 zł i daje synowi.

- I co, Jasiu? Co mówi?

- Mówi: "Dzień dobry. Poczta dla pani".


Przychodzi Jasio do domu z zakrwawionym nosem mama się pyta:

- Co się stało?

- W szkole czarodziej wyjmował mi z nosa pieniądze.

- To czemu ci krew z nosa leci?

- Bo koledzy po szkole szukali więcej!


- Jasiu, czy znasz ptaka, który nie buduje gniazda?

- Znam, kukułka.

- A czy wiesz dlaczego?

- Bo kukułki mieszkają w zegarach.


Jasiu wraca do domu po pierwszym dniu w szkole:

- Czego nowego się dowiedziałeś w szkole? - pyta go tata.

- Że inne dzieci mają znacznie większe kieszonkowe.


Nauczycielka po latach spotyka ucznia.

- No co tam teraz robisz?

Uczeń:

- Wykładam chemię.

- Ooo, no proszę. A gdzie?

- W Biedronce.


Kilku urwisów chce zaszokować nową nauczycielkę, więc na początku lekcji zamiast w ławce siadają na kaloryferze.

- Chłopcy - mówi nauczycielka - kiedy już wysuszycie bieliznę, usiądźcie na swoich miejscach.

OPR. D. KUDASZEWICZ

 
do góry
« wstecz